Go to content
Twój koszyk

Ból pleców i karku u zawodowych kierowców – jak sobie z nim radzić?

Uporczywy ból pleców o przewlekłym charakterze to problem, który dotyczy coraz więcej osób. Ze względu na pracę siedzącą i przyjmowanie nieprawidłowej pozycji podczas jazdy na długich trasach, do tego grona zaliczają się także zawodowi kierowcy. Ból kręgosłupa w ich przypadku nierzadko odczuwalny jest nie tylko podczas jazdy samochodem, ale też po jej zakończeniu. Jak złagodzić ból pleców u kierowców? Podpowiadamy!

Dlaczego zawodowych kierowców tak często bolą plecy?

Wydawać by się mogło, że przewlekły ból kręgosłupa u kierowców powoduje niewłaściwa pozycja ciała podczas jazdy samochodem i rzeczywiście częściowo tak jest. Jednak problem ten jest o wiele bardziej złożony. Znaczenie tutaj ma również to, jak długo tę nieodpowiednią postawę niezmiennie utrzymujemy i powtarzamy.

Siedząc za kółkiem, na ogół kierowca przyjmuje jedną, stałą pozycję i utrzymuje ją przez całą podróż. Nie porusza w tym czasie zbytnio nogami ani rękami. Mięśnie są wtedy w ciągłym napięciu, co skutkuje zaburzeniami w ich funkcjonowaniu. Jak nietrudno się domyślić, naszemu kręgosłupowi nie pomaga także nieustanne trzymanie ręki na drążku zmiany biegów czy nogi na sprzęgle. Przez to wszystko cierpi nasz kręgosłup, dając o sobie znać poprzez dolegliwości bólowe.

Jak dbać o kręgosłup podczas jazdy samochodem i zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólu?

Skoro główną przyczyną bólu pleców u kierowców jest bezruch, to najprostszym sposobem, by go uniknąć, jest wprowadzenie ruchu, częsta zmiana pozycji oraz zatrzymywanie się na tzw. rozprostowanie kości. Pamiętajmy, że nawet 5-minutowa przerwa jest lepsza niż ciągła jazda.

W ramach profilaktyki bólu kręgosłupa warto ponadto regularnie wykonywać zestaw ćwiczeń wzmacniających mięśnie, stabilizujących kręgosłup oraz wykazujących korzystny wpływ na nadmiernie napięte grupy mięśniowe. Warto w tym zakresie zasięgnąć porady fizjoterapeuty, który wskaże ćwiczenia, jakie w tym konkretnym przypadku będą najlepsze.

Oczywiście nie zaszkodzi też ogólnie zwiększenie aktywności fizycznej. Codzienna dawka ruchu pozytywnie wpłynie na naszą postawę, zdrowie i lepsze samopoczucie.

Ból kręgosłupa u kierowców – jak mu zaradzić?

U osób spędzających dużą ilość czasu za kierownicą najczęściej mamy do czynienia z nieswoistym bólem kręgosłupa, czyli takim, który wynika z przeciążenia różnych, tworzących go struktur i nie da się mu przypisać konkretnej przyczyny. Dlatego zazwyczaj z bólem pleców u kierowców podczas jazdy samochodem poradzić sobie można domowymi sposobami.

W walce z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa u zawodowych kierowców pomoże przede wszystkim odpoczynek, ale też dostępne bez recepty leki przeciwbólowe, zimne lub ciepłe okłady i spanie z poduszką w odpowiedniej pozycji. Świetnym rozwiązaniem do łagodzenia bólu pleców będzie również masaż za pomocą impulsów z użyciem TRU+.

Czym jest TRU+ i jak działa?

To urządzenie do użytku domowego, które można wykorzystywać tak naprawdę wszędzie, w przerwach podczas jazdy samochodem , podczas zmywania naczyń czy stojąc w kolejce w sklepie. Przynosi ulgę w bólu pleców już w 30 minut. TRU+ to elektrody emitujące fale TENS, podobnie do tych, wytwarzanych przez specjalistyczne urządzenia wykorzystywane w gabinetach fizjoterapeutycznych. Fale te blokują sygnały bólowe przesyłane do mózgu, a ich skuteczność została potwierdzona klinicznie. Działanie urządzenia TRU+ sprowadza się więc do elektrostymulacji.
Kuracja z wykorzystaniem TRU+ jest bezbolesna, a pacjenci deklarują nawet, że sprawia im przyjemność. Wystarczy przykleić urządzenie do pleców i ustawić poziom intensywności (1 z 30). Uczucie niesamowitej ulgi po zabiegu utrzymuje się nawet przez kilka godzin.


Opakowanie TRU+ zawiera m.in. elektrostymulator przeciwbólowy z 30 poziomami intensywności oraz jedną elektrodę na plecy. Zestaw starcza na ok. 20-30 aplikacji. Kierowcom zmagającym się z bólem górnych partii kręgosłupa polecany jest dodatkowo zestaw TRU+ na kark i szyję.

Skorzystaj z kodu rabatowego i kup wybrany zestaw Tru+ ze zniżką 20%.

Kod rabatowy:        LIPIEC

Promocja obowiązuje do 9 lipca 2023 r.

Zdjęcie: Adobe Stock

Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go znajomym