Go to content
Twój koszyk

Jesteś mamą i przez ciągłe noszenie maluszka cierpisz z powodu bólu pleców? Sprawdź, jak ulżyć sobie w cierpieniu!

Mamy małych dzieci często uskarżają się na bóle pleców. Nie ma się czemu dziwić, w końcu noszenie na rękach maluszka, nieprawidłowe schylanie się i dźwiganie, chodzenie w zgarbionej pozycji czy karmienie w niekomfortowym ułożeniu stanowi spore wyzwanie dla kręgosłupa. Codzienna aktywność wymaga dużego wysiłku fizycznego i może prowadzić do przeciążeń i napięć w okolicach pleców. Poznaj sprawdzone sposoby, które mogą pomóc złagodzić dolegliwości oraz poprawić komfort podczas noszenia maluszka i ciesz się pełnią macierzyństwa bez bólu pleców.

Opieka nad małym dzieckiem a ból pleców

Ból pleców to powszechny problem występujący wśród rodziców małych dzieci. Szczególnie dotkliwy jest dla kobiet, które często doświadczają bólu kręgosłupa już w czasie ciąży. Rozwijający się płód powoduje przesunięcie środka ciężkości ciała kobiety, co z kolei prowadzi do większego obciążenia kręgosłupa.

Kiedy dziecko przychodzi na świat, kobieta staje przed nowymi wyzwaniami związanymi z noszeniem, karmieniem, przewijaniem i utrzymaniem małego dziecka. Częste pochylanie się, unoszenie i trzymanie maluszka może prowadzić do przeciążeń i napięć w mięśniach wokół pleców oraz w samym kręgosłupie. Brak odpowiedniej techniki i postawy podczas tych czynności może dodatkowo nasilać dolegliwości.

Innym czynnikiem wpływającym na ból pleców u matek jest zmęczenie i brak snu, które często towarzyszą opiece nad małym dzieckiem. Zmęczenie wpływa na osłabienie mięśni i pogorszenie postawy, co z kolei może prowadzić do bólu pleców.

Jak nosić dziecko, aby odciążyć kręgosłup?

Codzienna opieka nad maluszkiem jest dużym obciążeniem dla pleców. Z czasem, gdy dziecko podrośnie i przybierze na wadze, problemy z kręgosłupem mogą jeszcze się nasilić, dlatego najlepiej zacząć im przeciwdziałać od razu, gdy tylko się pojawią.

Oto kilka rad, jak nosić dziecko, aby odciążyć kręgosłup:

  • wybierz odpowiednią technikę noszenia dziecka, np. nosidło ergonomiczne lub elastyczną chustę – te narzędzia zapewniają równomierne rozłożenie wagi dziecka na plecach, biodrach i ramionach, zmniejszając nacisk na kręgosłup;
  • utrzymuj prawidłową postawę podczas noszenia dziecka – staraj się utrzymać proste plecy i unikaj skręcania i pochylania;
  • regularnie zmieniaj stronę, na której nosisz dziecko – jednostronne noszenie może prowadzić do nierównowagi mięśniowej i przeciążenia;
  • przyjmuj ergonomiczną pozycję podczas wkładania i wyciągania dziecka z nosidła – zginaj kolana i unikaj pochylania się do przodu. Pamiętaj o utrzymaniu stabilności i równowagi podczas manipulacji z dzieckiem, aby uniknąć naciągnięcia pleców.

Ból pleców od noszenia dziecka – jak sobie z nim radzić?

Gdy tylko zacznie dokuczać Ci ból pleców, sięgnij po sprawdzone sposoby, które pozwolą Ci się z nim szybko uporać. Wykonuj ćwiczenia rozciągające i wzmacniające plecy, które mogą pomóc wzmocnić mięśnie wokół nich i zmniejszyć ból. Wcześniej możesz skonsultować się z fizjoterapeutą, aby dowiedzieć się, jakie ćwiczenia są odpowiednie dla Ciebie.

W razie silnego bólu pomocne mogą okazać się dostępne bez recepty leki przeciwbólowe w formie maści lub plastrów. Chwilową ulgę mogą przynieść też okłady. Dobre efekty w walce z bólem kręgosłupa pozwala osiągnąć również wyrób medyczny TRU+.

TRU+ to niewielkie urządzenie emitujące fale TENS, które blokują sygnały bólowe przesyłane do mózgu. Wystarczy przykleić do pleców przeciwbólowy elektrostymulator, a już po około pół godziny będzie można uwolnić się od bólu. Jedna elektroda na plecy wystarcza na ok. 20-30 aplikacji.

Nie masz czasu na wizyty u fizjoterapeuty? TRU+ pozwala uzyskać podobne efekty, a można używać go wszędzie, nawet podczas opieki nad dzieckiem, spacerów czy w kolejce w sklepie.

Oprócz odczuwania bólu w dole pleców masz też problemy z górnymi partiami kręgosłupa? Uzupełnij zestaw do walki z przykrymi dolegliwościami o TRU+ na kark i szyję.

Skorzystaj z kodu rabatowego i kup wybrany zestaw Tru+ ze zniżką 20%.

Kod rabatowy:        LIPIEC
Promocja obowiązuje do 9 lipca 2023 r.

Zdjęcie: Adobe Stock

Spodobał Ci się ten artykuł? Poleć go znajomym